Připravte se, lezeme!

Jak motivovat dítě k lezení

Lezení je jedním z prvních milníků. Je tedy přirozené se ptát, kdy se mé dítě začne hýbat?

Většina dětí začíná lézt mezi 7. a 10. měsícem. Některé dokonce lezení úplně vynechají a rovnou začnou stát (nebo se šoupat po zadku!).

Věděli jste, že existují věci, které můžete udělat pro to, abyste svému dítěti s lezením pomohli?

Postupujte podle těchto jednoduchých triků, aby se vaše děťátko s lehkostí dostalo přes startovní čáru. (Jen nezapomeňte nejprve zajistit bezpečí dítěte!)

Čas zábavy
na bříšku

Čas na bříšku je důležitý - a je to VELKÝ krok k lezení. Každodenní trénink pomáhá dítěti posilovat horní část těla. Proč neproměnit čas na bříšku v čas na hraní? Použijte hrací dečku nebo podložku pod bříško, aby se vaše děťátko bavilo!

Jste připraveni
na akci?

Když se vaše miminko začne samo podpírat, je téměř připraveno na cestu! Podejte mu pomocnou ruku a jemně ho pohupujte dopředu a dozadu. Pro větší zábavu přidejte přehrávání hudby a houpání ze strany na stranu. Pojď se děťátko pohoupat!

Jdeme na to!

Připravte si mini překážkovou dráhu s hračkami, které upoutají pozornost. Nyní je čas ukázat, jak se leze! Klekněte si na všechny čtyři a začněte lézt po místnosti. Vaše dítě vás bude rádo pozorovat a brzy vás bude chtít následovat.

Ať je to zábava!

Nyní, když vaše dítě konečně leze, je důležité, aby ho to bavilo! Klekněte si na podlahu a společně ji prozkoumejte. Skvělým nápadem je prolézací hrací tunel. Dovnitř dejte lákavé hračky a hrajte si na “kuk!”, abyste dítě přemluvili k průlezu.

Teď, když je vaše dítě v pohybu, už není cesty zpět. Další zastávka je chůze!

(Jakmile se naučí chodit, budete neustále chodit dokola. Je čas opustit posilovnu!)

Místo pro úžasnou zábavu

Další informace o dečce najdete TADY

Od našich odborníků z laboratoře Play Lab

Další články

6 skvělých hraček pro miminko
6 skvělých hraček pro miminko
Přečíst
Uklidněte své děťátko
Uklidněte své děťátko
Přečíst

Objevit více

/>