Uklidněte své plačící děťátko

Zastavte ten proud slziček

I ta nejšťastnější miminka občas pláčou. A není vždy snadné zjistit proč!

Přeložit pláč vašeho dítěte může být složité (a s tím vám nepomůže ani internet!).

Pro zastavení vodopádu slziček je k dispozici spousta různých triků.

Zde pro vás máme 5 způsobů, jak své děťátko (a také sebe!) uklidnit.

Chvíle pro odpočinek

I děťátko si potřebuje odpočinout od spousty nových podnětů. Příjemný odpočinek v sedátku, ve kterém se cítí jako v děloze, bude ideálním místem pro zklidnění. Hudba, vibrace a závěsné hračky s tím miminku určitě pomohou.

Čas pro sebe

Oblíbené místo vašeho miminka je ve vaší blízkosti. Ale i ti nejmenší potřebují čas jen pro sebe. Pokud se vaše dítě vzteká, ale nepotřebuje si zdřímnout, možná je čas na přestávku. Vyberte bezpečný prostor a nechte své děťátko, ať se odreaguje.

Bílý šum

Dělat hluk pro uklidnění vašeho dítěte, vám může připadat zvláštní. Ale obnovení zvuků z dělohy dokáže dělat zázraky! Vyzkoušejte ventilátor, vysavač, nebo speciální hračky pro zklidnění miminka. Ty pomohou vašemu děťátku se uvolnit a spokojeně si odpočinout.

Mini masáž

Díky vašemu doteku se miminko cítí bezpečně. Něžné doteky uvolňují oxytocin, který napomáhá vašemu vzájemnému sblížení. Pokud se vaše miminko při koupání nebo výměně plenek vzteká, zkuste mu jemně masírovat ručičky a nožičky, abyste ho uklidnili.

Procházka

Nedaří se vám pláč děťátka zastavit? To je čas vyrazit na procházku! Jemný pohyb v kočárku nebo nosítku vaše miminko uklidní a příjemné rozptýlení v přírodě vám oběma pomůže se uvolnit.

Pamatujte, že pláč je první řečí vašeho dítěte. A ne vždy budete vědět, co se vám snaží říct. Zachovejte klid, uklidňujte, a nakonec se vám to podaří (jen cestou možná bude trochu slintání!).

Od našich odborníků z laboratoře Play Lab

Další články

Hračky k prvním narozeninám
Hračky k prvním narozeninám
Přečíst
Začínáme chodit
Začínáme chodit
Přečíst

Objevit více

/>