Jak motivovat děti k lezení

Fisher-Price-pripravte-se-lezeme

Jak motivovat dítě k lezení

Lezení je jedním z prvních milníků. Je tedy přirozené se ptát, kdy se mé dítě začne hýbat?

Většina dětí začíná lézt mezi 7. a 10. měsícem. Některé dokonce lezení úplně vynechají a rovnou začnou stát (nebo se šoupat po zadku!).

Věděli jste, že existují věci, které můžete udělat pro to, abyste svému dítěti s lezením pomohli?

Postupujte podle těchto jednoduchých triků, aby se vaše děťátko s lehkostí dostalo přes startovní čáru. (Jen nezapomeňte nejprve zajistit bezpečí dítěte!)

4 Kroky - Jak motivovat dítě k lezení

lezeme-1

1. Čas zábavy na bříšku

Čas na bříšku je důležitý - a je to VELKÝ krok k lezení. Každodenní trénink pomáhá dítěti posilovat horní část těla. Proč neproměnit čas na bříšku v čas na hraní? Použijte hrací dečku nebo podložku pod bříško, aby se vaše děťátko bavilo!

lezeme-2

2. Jste připraveni na akci?

Když se vaše miminko začne samo podpírat, je téměř připraveno na cestu! Podejte mu pomocnou ruku a jemně ho pohupujte dopředu a dozadu. Pro větší zábavu přidejte přehrávání hudby a houpání ze strany na stranu. Pojď se děťátko pohoupat!

.

lezeme-3

3. Jdeme na to!

Připravte si mini překážkovou dráhu s hračkami, které upoutají pozornost. Nyní je čas ukázat, jak se leze! Klekněte si na všechny čtyři a začněte lézt po místnosti. Vaše dítě vás bude rádo pozorovat a brzy vás bude chtít následovat.

lezeme-4

4. Ať je to zábava!

Nyní, když vaše dítě konečně leze, je důležité, aby ho to bavilo! Klekněte si na podlahu a společně ji prozkoumejte. Skvělým nápadem je prolézací hrací tunel. Dovnitř dejte lákavé hračky a hrajte si na “kuk!”, abyste dítě přemluvili k průlezu.

Teď, když je vaše dítě v pohybu, už není cesty zpět. Další zastávka je chůze!

(Jakmile se naučí chodit, budete neustále chodit dokola. Je čas opustit posilovnu!)

Místo pro úžasnou zábavu

/>