Způsoby, jak děťátko zabavit

Jak vyplnit den s miminkem

Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělat celý den s miminkem?

Jakmile je váš drobeček déle vzhůru (a vy máte pauzu mezi výměnami plenek), je čas na zábavu!

Zde jsou 4 způsoby, jak miminko zabavit.

Pojďme si hrát

Na hraní není nikdy příliš brzy. Novorozenci tak poznávají svět kolem sebe a pomáhá to i jejich vývoji.

Ráno je nejlepší čas na hraní a hrací dečka poskytuje bezpečné a útulné prostředí. Můžete se připojit k zábavě a užívat si momenty, kdy vše zkoumá, objevuje zvuky a textury. Vaše novorozeně miluje vaše povzbudivé úsměvy. Protože čas na hraní je pro vaše děťátko čas, který stráví společně s vámi. Bezpečné místo na spaní je číslo jedna! Vyberte si postýlku tak, abyste měli miminko blízko sebe a noční krmení bylo hračkou.

Pojďme se projít

Ranní procházka s dítětem je skvělým začátkem dne. Proměňte ji ve hru s hračkami, které si můžete vzít s sebou! Chrastítka a kousátka zaměstnají malé oči i ruce. A závěsné hračky na kočárek budou vaše děťátko fascinovat. Při procházce si povídejte a ukazujte na věci a zvuky, které se po cestě objevují. Vaše dítě rádo slyší váš hlas a vaše povídání pomáhá jeho raným jazykovým dovednostem.

Pojďme to rozjet

Doma je potřeba udělat práci pro dospělé, jako je skládání prádla a vaření oběda. Ale co dělat s dítětem? Sedátko poskytne vašemu dítěti nejlepší místo u vás doma a s výhledem na jeho nejoblíbenějšího člověka - na VÁS! Je to také ideální místo, kde si vaše dítě může samo hrát a rozvíjet motorické dovednosti, jako je natahování a uchopování.

Pojďme cákat

Až přijde večer, vaše dítě se možná bude potřebovat vykoupat. Koupání připraví vaše maličko nejenom na říši snů, ale je to také příležitost k jemné hře. Roztomilou zábavu pomocí pestrobarevných hraček, jako jsou zvířátka v kouli nebo barevné skládací kelímky, kterými snadno naberete vodu pro roztomilé cákání. Užijte si společné dovádění ve vodních bublinkách.

Koupání je pro vaše miminko mimořádným smyslovým zážitkem. A když se k vám přitulí zabalené do ručníku, je to dokonalý relax.

Dobrou noc, děťátko

Když se den chýlí ke konci, tělo vašeho dítěte se postupně připravuje na spánek. A zvuky hraček pro uklidnění nebo kolotoče nad postýlkou jim mohou pomoci, spokojeně odejít do říše snů.

Vyzkoušejte kolotoč a usínáček Calming Clouds, který se s rostoucím dítětem mění z kolotoče na stolní akustický přístroj s nočním světlem.

Nebo systém usínáčka Lumalou. Je vybaven technologií Smart Connect, takže můžete utišující nastavení ovládat na svém chytrém zařízení.

Jaký jsme měli rušný den, děťátko! Dobrou noc, broučku. (Alespoň na pár mrknutí.)

Od našich odborníků z laboratoře Play Lab

Další články

Blahopřejeme, jste těhotná
Blahopřejeme, jste těhotná
Přečíst
Nákupy pro miminko
Nákupy pro miminko
Přečíst

Objevit více

/>